Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Oczka wodne i skalniaki —› oczko wodne
   O forum    |    Zasady


1 2 3 4 następne »



weranola
Postów: 5
  12.03.2009 10:56

Woda w ogrodzie jest jego uzupełnieniem,warunkiem równowagi biologicznej.Namawiam wszystkich posiadaczy choćby najmniejszych gruntów do zakładania oczek wodnych.Po niedługim czasie od ukończenia urządzania stawu przekonacie się jak tętni życie w Waszym ogrodzie.Jeśli ktoś bardzo kocha ptaki,ryby niech przygotuje się na wielkie emocje . Nie można tu pominąć roli roślinności wodnej i przybrzeżnej.Moje oczko ma rok.Wczoraj mogłam dojrzeć po zimie coz moimi rybkami.Kiedy przekonałam się ,że wszystkie przeżyły ,moja radość była wielka i dała nadzieje ,że może doczekam się potomstwa.Razem z mężem zachwycamy się naszym oczkiem,które w zeszłym roku kosztowało nas trochę pracy,ale kiedy spojrzymy na efekty,to nawet każdy wysiłek jest przyjemnością.W tym roku planujemy dobudować do oczka kaskadę,bo marzy nam się szmer wody podczas popołudniowej letniej sjesty. Zachęcam do inwestowania w ogrody.

Rodusik
Postów: 178
  12.03.2009 14:01

Twoje oczko jest super. Ja cały czas myślę o oczku ale Rodi (labek lubi wodę)

halinabylina
Postów: 552
  14.03.2009 22:28

Działkę mam niedużą ale oczko wodne wprawdzie małe- mam.
Przychodzą do niego żabki, jedna ropucha w czasie upałów chłodzi się w nim, ptaki przylatują się napić i jeszcze różne zwierzaczki. Oczko wodne mam już co najmniej 10 lat.

asiok
Postów: 1128
  15.03.2009 07:40

"Weranolo" Twoje oczko to "oczysko" wodne... a tak poważnie to naprawdę ładne...ja co prawda - można powiedzieć- że mam mnóstwo przestrzeni życiowej, ale jednak zostawiłam a raczej "stworzyłam" nasyp dla kaskady (około 3 m wysokości), zobaczymy co mi wyjdzie....

weranola
Postów: 5
  16.03.2009 11:03

Asioku na takiej bazie kaskada będzie bardzo okazała,imponująca" juz widzę oczyma wyobrażni jaka jest piękna.

weranola
Postów: 5
  13.05.2009 09:42

Namawiam wszystkich na pracę w naszych ogrodach.Sąsiedzi patrzą i zaczynają nas naśladować przekonując się ,że niezwykle to pożyteczne i miłe dla oka zajęcie.Tylko tak odciągniemy ludzi od głupkowatych seriali ,mediów ,które niestety nie rozwijają człowieka...brak słów:nie pamiętam kiedy ostatnio telewizja wyemitowała przyrodniczy program,zwłaszcza o naszej polskiej pięknej naturze.Mam okazje obejrzeć czasami na włoskim programie,który od lat codziennie o godz.17 poświęca mnóstwo miejsca przyrodzie,zdarza się,że naszej jak w filmie "Mazuria". Wracając do sedna chcę się pochwalić,że w mojej galerii możecie zobaczyć dobudowaną do oczka kaskadę i to za jedyne 100 zł

berta
Postów: 95
  11.09.2009 21:10

Cały czas myśle nad założeniem mini oczka.
Ostatnio mam już zakończone przekopy rur kanalizacyjnych na mojej posesji i chyba rozważe wykopanie mini oczka.Mam nieużyteczną wannę po remoncie i zastanawiam się czy jej nie wykorzystać do tego celu??Co Wy o tym sadzicie??
Wprawdzie mam fontannę,ale to nie jest to co patrzenie na oczko wodne.
berta

yuka7
Postów: 82
  12.09.2009 16:09

Ja też miałam taki zamiar wykorzystać stara wannę ,ale po długim namyśle stwierdziłam że oczko będzie za proste, a jeśli wykopię to taki kształt jaki będę chciała.Teraz nie żałuję.Ale decyzja i tak należy do Ciebie.Powodzenia !

Ginka
Postów: 58
  12.09.2009 19:02

Ja wykorzystałam starą wannę do zrobienia oczka. Myślę że źle mi to nie wyszło.

misiopanda
Postów: 317
  23.02.2010 18:24

Razem z mężem,zakładając ,ogród postanowiliśmy zrobić oczko wodne.Zawsze marzyła mi się woda w ogrodzie.Zrobiliśmy podwyższenie na wodospadzik i mały strumyk,który spływa do oczka.Oczko jest dość spore ma 12x12m i 170 cm głębokości.Mamy w nim ryby.Parę karpi,karasie,które już zdążyły się strasznie rozmnożyć.Lubię usiąść nad brzegiem karmić ryby i patrzeć jak rzucają się na karmę.Szemrzący strumyk sprawia nam ogromną radość i dodaje uroku ogrodowi.Wszystko robiliśmy sami od początku do końca.Cały staw i strumyk są sztuczne,na czarnej folii.Kosztowało nas to mnóstwo pracy,ale efekt przeszedł nasze oczekiwania

A to nasz strumyk
misiopanda


1 2 3 4 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT