Login:
Hasło:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założone
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa





Polecamy te strony:
Przepisy kulinarne
Sklep z artykułami spożywczymi i agd aledobre.pl
Porady prawne
prawomocne.pl
Szkolenia BHP
Przepisy kulinarne
Lilia królewska - grupa Trąbkowe
Lilium regale


dodaj do ulubionych | wersja do druku | poleć znajomemu

komentarzy: 0 | opublikował/a: staweg
powiększ zdjęcie
1 | 2 | 3


Jedna z piękniejszych, pachnących lilii z grupy trąbkowych. Jej ojczyzną są Chiny. To dość wysoka roślina cebulowa, obficie, corocznie kwitnąca. Kwiaty ma białe po stronie wewnętrznej i karminowo-różowe po stronie zewnętrznej. Kwitnie zazwyczaj w lipcu, ale w niektóre lata opóźnia kwitnienie do początku sierpnia. Cebule Lilii królewskiej są stosunkowo duże. Pełnię kwitnienia uzyskują dopiero w drugim roku po posadzeniu.

Wymiary: Wysokość do 150 cm

Stanowisko / gleba
Słoneczne, jak dla wszystkich lilii. Najlepiej rosną na glebach bogatych w próchnicę, pulchnych i przepuszczalnych, lekko zasadowych. Rośliny te są wrażliwe na nadmiar wody w glebie, dlatego też jeżeli w naszym ogrodzie gleba jest zbyt ciężka, lilie powinniśmy sadzić na podwyższonych zagonach, tak, by poziom sadzenia cebul był równy poziomowi przejść pomiędzy zagonami.
Pielęgnacja
Cebule sadzimy zaraz po zakupie, gdy są jeszcze świeże, na głębokości równej 2,5 wysokości cebuli. Wskazane jest ściółkowanie gleby, bo większość lilii lubi mieć "głowę w słońcu a nogi w piwnicy". Należy też usuwać przekwitłe kwiaty i nie dopuszczać do wiązania nasion, gdyż to osłabia wzrost cebuli, a rozmnażanie z nasion jest nieopłacalne.
Mrozoodporność
Dobrze znosi nasze zimy, choć nie zaszkodzi jej lekkie okrycie gałązkami iglaków.
Problemy
Chętnie zjadana przez karczowniki. Wskazane sadzenie w ażurowych pojemnikach. Trzeba też chronić przed poskrzypką liliową.

Zapraszamy na udane zakupy do AleDobre.pl


Dziadek do orzechów - Drosselmeyer
Opinii: 6
Cena: 13900



Błękit nieba - barwnik spożywczy (28 g) - 610-321- Wilton
Opinii: 44
Cena: 1180



Zielona herbata z aloesem i cytrynowym aromatem (20 torebek - 40 g) -...
Opinii: 6
Cena: 1599

Spełniamy Twoje życzenia, bo Twoje zadowolenie jest najważniejsze!


Brak komentarzy.



Zaloguj się aby dodać komentarz:
Login: hasło:








STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT