Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z regulaminem oraz informacją o cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

 

Login:
Hasło:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założone
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa


Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki

Błonczatka - Ismena


Błonczatka - Ismena
Ojczyzną Hymenocallis jest Ameryka Południowa - od Meksyku po Peru. Nazwa pochodzi od greckiego: hymenos - skóra i kallos - piękny. Z cebuli wyrastają łukowato wygięte liście podobne do Hipeastrum. Kwiaty zbudowane są z 6 wąskich działek długości ok. 10 cm, które rozchylając się ukazują okazały, lejkowaty przykoronek. Do przykoronka przyrośnięte są pręciki. Kwiaty intensywnie pachną, zwłaszcza wieczorem. Uprawia się kilka odmian błonczatek: 'Advance' i 'Diana' - o białych kwiatach oraz 'Sulphur Queen' - kwitnącą żółto.



Komentarze użytkowników:

datura9 [2008-04-19 21:17]

Od kilku lat zachwycam się ismeną o białych kwiatach.Niestety nie mogę pochwalić się sukcesami ogrodnika. Tylko dwukrotnie reprezentowała się w całej okazałości i wówczas była przepiękna. W innych latach różnie bywało. Kapryśna jak piękna kobieta?
xXewciaXx [2008-04-23 22:35]

jesienią dostałam cebulę tej pięknej rośliny, od sąsiada z działki i mam nadzieję doczekać się pięknych kawiatów
Anonim [2009-09-09 22:40]

Stanisławie, w czym najlepiej je przechowywać, czy np. w trocinach, a może w zwykłej papierowej torebce?
staweg [2009-09-11 09:07]

Przechowają się i w torebce, jeśli nie będzie zbyt ciepło i sucho w "przechowalni". Ja do przechowywania cebul mam skrzynię wielokomorową (łatwo podzielić gatunkami) i suchy piasek. Cebule układam w skrzyni, zasypuję piaskiem i przypominam sobie o nich w kwietniu. Jedynie bulwocebule mieczyków leżą do stycznia niezasypane. W styczniu oczyszczam je ze starych bylw, usuwam najbardziej skrajne łuski i zasypuję piaskiem z niewielką domieszką sproszkowanego nadmanganianu potasu. Zwalnia mnie to z zaprawiania ich przed sadzeniem.
Anonim [2009-10-05 00:31]

Dziękuję Stanisławie:)
mik [2012-05-30 10:54]

W jakim miesiącu kwitnie ismena?Mam ją pierwszy rok,a widziałam już kwitnącą w
tym roku w ogrodzie,a moja tylko ma liście i nic.
ela krztuk [2012-12-21 22:32]

W tym roku bardzo cieszyłam się z mojej ismeny. Bardzo ładnie mi zakwitła. mam ją już kilka lat i co roku wykopuję ją i przechowuję do maja w piwnicy.
wieslana@gmail.com [2012-12-28 22:43]

Witam, miałam ismenę przez kilka lat. Piękna, cudowna. Ale rośnie bardzo szybko, korzenie-bulwy ma bardzo wielkie, potrzebuje dużo miejsca na w kopanie i w końcu ją zlikwidowałam.
bajbus [2013-05-03 23:55]

W tym roku na wiosnę posadziłam Ismenę i nie mogę się już doczekać, kiedy zakwitnie. Od dawna ten kwiat bardzo mi się podobał i wreszcie go mam!
teresa05 [2013-09-03 06:31]

Witam , zgadzam sie ze ismena jest pieknym kwiatej , niestety nie mam jej jeszcze:-)pozdrawiam.
bajbus [2013-09-15 19:49]

Posadziłam, czekałam i niestety nie doczekałam się. Moja ISMENA nie zakwitła i nie wiem dlaczego ????? Posadziłam ją w/g wskazówek , jakie uzyskałam...liście urosły dość duże, ładne bez zmian chorobowych:confused::confused: Może ktoś mi podpowie, co mogło być tego przyczyną ?
asiok [2013-10-26 18:36]

czasami się tak zdarza z cebulowymi, że nie zawsze z cebuli wyrośnie kwiat;)
tak jak tulipany czy narcyzy;
może w przyszłym roku wypuści pęd kwiatowy
bajbus [2013-11-03 10:56]

Też tak myślę, że może w przyszłym roku zakwitną:). A co najważniejsze....z 2 posadzonych cebul , mam obecnie kilka ładnie wyrośniętych:):). Teraz odpoczywają w piwnicy, zasypane suchą próchnicą.....

Dodaj komentarz:

Zaloguj się, aby dodać komentarz.




STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT