|
Lobelia żółta![]() Ciekawa roślina z rodziny Dzwonkowatych (Campanulaceae), pochodząca z Południowej Afryki. W swojej ojczyźnie jest byliną; w naszych warunkach uprawia się zazwyczaj jako roślinę jednoroczną. Nasiona można wysiewać na przełomie lutego i marca w ciepłym, widnym pomieszczeniu. Można przechować ukorzenione sadzonki w chłodzie przez zimę i wiosną posadzić do ogródka. Jest to typowa roślina okrywowa, dość gęsto pokrywająca teren długimi pędami z błyszczącymi, ząbkowanymi liśćmi. W czerwcu pojawiają się jasnożółte kwiaty, zbudowane jak u większości lobelii, wznoszące się nieco ponad liście. Mało jeszcze rozpowszechniona, ale warta uwagi roślina na bardzo wilgotne miejsca. Komentarze użytkowników: bednarekzk@arcor.de [2012-11-19 01:08] Zoltej jeszcze nie widzialam, sliczna:) elbar [2015-02-22 21:18] szkoda, mam tylko taras, nie mam pewności, że w skzrz:)nkach bedzie dobrze rosła przez całe lato w pełnym nasłnecznieniu... Dodaj komentarz: Zaloguj się, aby dodać komentarz. |
STRONA GŁÓWNA | GALERIE | OGRODNICY | FORUM | KATALOG ROŚLIN | PIELĘGNACJA OGRODU | KONTAKT |