|
Dendrobium![]() W kwiaciarniach i marketach często można kupić bardzo popularną hybrydę Dendrobium - krzyżówkę Dendrobium nobile z innymi gatunkami tego rodzaju. Nazywane jest od imienia jego twórcy - Dendrobium Yamamoto. Takie hybrydy są silniejsze, większe, odporniejsze na choroby i zaniedbania bardziej niż gatunkowe. Wyglądają równie pięknie jak odmiany botaniczne, niejednokrotnie mają dużo większe kwiaty. Dendrobium jest storczykiem o wzroście symopdialnym - pseudobulwy są wysokie, grube i masywne, o wrzecionowatym kształcie. Błyszczące liście są dość grube, ułożone są na pseudobulwie naprzemianlegle. Kwiaty pojawiają się na węzłach tuż pod nasadą liści. Są najczęściej jedno lub dwu barwne w kolorach różu, różnych odcieniach fioletu, żółci i bieli, Komentarze użytkowników: mik [2012-06-02 23:19] Jak każdy storczyk jest śliczny.:up: nina [2013-01-10 09:37] Sliczny:)ja z moim mam klopoty-nie chce kwitnac:confused:pozdrawiam ravena [2013-07-31 17:33] Witam no jest bardzo piekny. trzy lata temu kupiłam takiego i jeszcze do tej pory mi nie zakwitł:-) marta1 [2014-07-25 18:58] Mam identyczne,tylko nieco większe.:smirk: jagoda.z.g [2014-08-17 08:18] może i ja kiedyś doczekam się tak pięknego kwitnienia! Dodaj komentarz: Zaloguj się, aby dodać komentarz. |
STRONA GŁÓWNA | GALERIE | OGRODNICY | FORUM | KATALOG ROŚLIN | PIELĘGNACJA OGRODU | KONTAKT |