Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z regulaminem oraz informacją o cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

 

Login:
Hasło:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założone
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa


Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki

Miskant chiński 'Zebrinus'


Miskant chiński 'Zebrinus'
Okazała roślina z rodziny Traw (Poaceae). Jak wskazuje nazwa, pochodzi z Chin. Dorasta do 200 cm w formie dość zwartej kępy. Kwiaty wyrastają ponad listowie. Liście trzcinowate, przeważnie łukowato wygięte, zielone w poprzeczne kremowe paski. Czasami paskowanie "ujawnia" się dopiero w miarę wzrostu rośliny, dlatego nie należy się denerwować, gdy wyrastające wiosną pędy nie są od razu paskowane. Miskanty ścinamy dopiero na wiosnę dzięki czemu chronimy roślinę przed mrozem. Rozmnażanie wiosną przez podział rośliny.



Komentarze użytkowników:

prawda3 [2011-08-27 18:24]

witam ! moj miskant nigdy nie kwitnie.
danutaceglinska [2011-08-28 07:54]

a mój tak, ale jeszcze nie teraz
mariolas [2011-09-18 20:18]

Jest taki piękny jakby ktos miał na zbyciu choć maleńki to poproszę :)
prawda3 [2011-10-02 19:42]

Mam dużą kępę ,ale trudna do podzialu
bednarekzk@arcor.de [2011-10-09 23:45]

Czy on bardzo mocno sie rozrasta?
mariolas [2011-10-22 22:13]

..nawet jeśli się rozrasta to i tak bym go chciała :)
edzia1494 [2014-08-10 22:24]

...mój też jeszcze nie kwitł:sad:
wieslana@gmail.com [2014-09-29 22:50]

A ja właśnie kupiłam.
Donata [2014-09-30 09:55]

:)ja kupiłam tego lata ale posadziłam w donicy:)
Iza [2016-05-17 10:33]

mam między innymi zebrinusy, pięknie rosły, a teraz stoją w miejscu, ciekawe kiedy i czy ruszą :)

Dodaj komentarz:

Zaloguj się, aby dodać komentarz.




STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT